Det er etablert adgangskontroll ved hovedinngangen til rådhuset. Tiltaket er gjennomført for å oppfylle Statsforvalterens anbefalinger om besøkskontroll i offentlige administrasjonsbygg.
Rådhuset har ikke betjent resepsjon. Besøkende blir derfor hentet ved hovedinngangen av saksbehandler eller annen kontaktperson når du har avtale.
Dersom du ikke har avtale, finner du en informasjonsplakat i resepsjonsområdet med telefonnumre til alle avdelinger på rådhuset. Dette gjør det enkelt å ta direkte kontakt med riktig fagområde og få veiledning videre.
Ansatte i Nordreisa kommune benytter personlig adgangsbrikke for å låse opp døren fra utsiden.'
– Vi ønsker å være en åpen og tilgjengelig kommune, samtidig som vi ivaretar krav til sikkerhet og god besøkshåndtering. Den nye ordningen gir både ansatte og besøkende en tryggere og mer oversiktlig hverdag.
